Skoki tandemowe – na czym to dokładnie polega?

post details top
Kwi 11th, 2014
post details top
Skoki tandemowe – na czym to dokładnie polega?

Teraz wiele firm zajmuje się organizowaniem skoków tandemowych, a dzięki nim można spełnić swoje marzenia o lataniu w przestworzach bez żadnego specjalnego przygotowania! Skoki w tandemie są w związku z tym bardzo popularne i dlatego są wyjątkowo popularne wśród nie tylko młodych, ale także doceniają je seniorzy, którzy mogą zrealizować swoje nieraz wieloletnie marzenia.

Skok tandemowy, jak sama jego nazwa wskazuje, odbywa się w dwie osoby – jedną z nich jest instruktor, który panuje nad skokiem, druga uczestnik, który może wtedy rozkoszować się wieloma wspaniałymi widokami i emocjami. Pomiędzy instruktorem a uczestnikiem znajduje się uprzęż, dlatego są oni bezpiecznie połączeni ze sobą i uczestnik nie musi obawiać się poziomem bezpieczeństwa. Przy skokach wykorzystuje się specjalne wyposażenie, w tym automatycznie otwierające się spadochrony. Zatem jeżeli chce się rozpocząć skakanie w tandemie, nie trzeba się niczym martwić – wystarczy tylko stawić się danego dnia na lotnisku.

Na początek odbywa się krótkie przeszkolenie – ma ono na celu zaprezentowanie wszystkich kwestii bezpieczeństwa związanych ze skokiem i dlatego można wtedy dowiedzieć się wszystkiego o samym skoku. Kolejny krok to założenie wyposażenia – standardowo jest to kombinezon oraz gogle, ale jeżeli pogoda dopisuje, kombinezon nie jest potrzebny. Potem wchodzi się do samolotu – wznosi on uczestników i instruktorów na wysokość 3000 lub 4000 metrów, ponieważ skoki tandemowe można wykupić w kilku wersjach. W samolocie można podziwiać z okien piękne widoki, ponieważ lot trwa zwykle kilkanaście minut. Potem nadchodzi już ważny krok, czyli skok z instruktorem. Jeżeli zamówiło się rejestrowanie skoku, wtedy wyskakuje także osoba, która jest odpowiedzialna za jego uwiecznienie na filmie.

Spadanie zwykle trwa od 30 do 60 sekund w zależności od wysokości. Po swobodnym spadaniu następuje faza, w której czasza spadochronu się otwiera i potem również można przez kilka minut podziwiać piękne krajobrazy, szybując w niebie. Samo lądowanie jest miękkie, dlatego żadna specjalna kondycja nie jest wtedy potrzebna.

Podsumowując, jeżeli chce się przeżyć wyjątkową przygodę, wtedy rzeczywiście skok w tandemie może być doskonałym pomysłem! Już za około 500 złotych można wziąć udział w takim przedsięwzięciu i dodatkowo uzyskać także zdjęcia i filmy z niego. Już teraz można znaleźć atrakcyjne oferty online i zakupić coś dla siebie!

1 Odpowiedź

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cześć! Witaj na moim blogu poświęconym skokom. Pamiętaj dodać mnie do swojego kanału RSS