Skok tandemowy a bezpieczeństwo

post details top
Sie 21st, 2014
post details top
Skok tandemowy a bezpieczeństwo

Niestety po świecie krąży przekonanie, że wszystkie sporty, które nie są związane z ziemią, są niebezpieczne. Jednak czasy się zmieniły, technologia poszła do przodu. Na każdy szczegół zwraca się bardzo duża uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo i dużo zabawy.

Czy mogę ufać instruktorowi?

Instruktor to osoba odpowiednio przeszkolona, która przeszła szereg testów. Dodatkowo posiada duże doświadczenie. Możesz, a nawet powinieneś, mu ufać. Nie musisz się przejmować ani sprzętem, ani podpięciami. Wszystkim tym zajmuje się właśnie Twój instruktor. Możesz być spokojny, że zrobi to dobrze. Kto wie, może tak Ci się spodobają skoki, że sam w przyszłości będziesz zabierał ludzi na skoki tandemowe.

Skąd mogę wiedzieć, że spadochron się otworzy?

Za to odpowiadają układacze – czyli uprawnione do tego osoby. Zajmują się one odpowiednim ułożeniem w plecaki tkanin spadochronu. Tak właściwie to dwóch: głównego i zapasowego. Dodatkowo w każdym zestawie jest Cyprys, który przez cały czas kontroluje wysokość, ciśnienie i prędkość opadania. Jeżeli istnieje taka potrzeba, to automatycznie otwiera spadochron zapasowy.

 

Nie musisz się obawiać o swoje bezpieczeństwo. Przed wylotem cały sprzęt jest dokładnie sprawdzany pod wieloma kątami. Poza tym posiadasz przy sobie profesjonalistę, który potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji, a także wspomnianego Cyprysa.

 

 

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cześć! Witaj na moim blogu poświęconym skokom. Pamiętaj dodać mnie do swojego kanału RSS