Sezon na skoki tandemowe otwarty!

post details top
Kwi 15th, 2014
post details top
Sezon na skoki tandemowe otwarty!

Wraz z nastaniem wiosny ruch w firmach zajmujących się organizowaniem skoków spadochronowych jest znacznie większy. Dobra pogoda jest niezbędna do tego, aby skakać, a już w kwietniu dni stają się coraz cieplejsze, a deszcz, chociaż nadal pada, to już znacznie rzadziej. Dlatego to wtedy można już zacząć bezpiecznie skakać ze spadochronem i sprawdzić swoją odwagę – to nie takie drogie!

Do skoków tandemowych nie trzeba mieć specjalnego przygotowania, można przystąpić do nich bez zaświadczeń lekarskich i w związku z tym także ograniczenia są minimalne (dotyczą one tylko zaostrzonych stanów chorobowych układów takich jak kostny, stawowy, oddechowy, krwionośny, epilepsji). Dlatego trzeba zawsze samemu dobrze przemyśleć, czy podejście do skoku jest dobrym pomysłem. Tylko na samym początku trzeba przejść szybkie przeszkolenie bezpieczeństwa, więc można dowiedzieć się wtedy wszystkiego, co najważniejsze, o skoku tandemowym. Potem trzeba tylko wejść do samolotu i można zacząć przygotowywać się do skoku, podziwiając piękne widoki!

Chociaż rozpoczęcie sezonu to wiosna, to jednak nie zawsze jest to idealny okres do skakania. Wtedy pogoda jest bardziej kapryśna i dlatego też jeżeli nadarzy się gorszy dzień, z ulewami, gradem, burzami, wtedy skoki są odwoływane ze względów bezpieczeństwa. Najlepiej sprawdzać informacje na profesjonalnych serwisach meteorologicznych, które podają dokładne prognozy krótkoterminowe. Dzień przed można zatem dowiedzieć się, czy pogoda będzie dopisywała. Jeżeli okaże się, że nie, wtedy termin jest przekładany i w związku z tym skok odbędzie się innego dnia. Najlepiej rezerwować terminy w wakacje, czyli od końca czerwca do końca sierpnia, ponieważ wtedy szansa, że pogoda będzie najlepsza, są najwyższe.

Już teraz warto sprawdzić dostępne terminy i zarezerwować dla siebie coś świetnego, zwłaszcza jeżeli pragnie się odbyć skok w weekend, kiedy zainteresowanie jest największe i nieraz trudno znaleźć najlepszy termin, który będzie gwarantował pełne zadowolenie. Szybka rezerwacja jest kluczowa.

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cześć! Witaj na moim blogu poświęconym skokom. Pamiętaj dodać mnie do swojego kanału RSS